Fizjoterapeuta dziecięcy

Rehabilitacja dzieci

W Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Osteo-Med zajmujemy się kompleksową rehabilitacją (fizjoterapią) dzieci już od momentu narodzi aż do momentu wejścia w dorosłe życie. Rehabilitację dzieci i niemowląt prowadzimy w oparciu o nowoczesne, uznawane na całym świecie- a co najważniejsze bezpieczne metody fizjoterapii: osteopatię, metodę Bobath, integrację sensoryczną

 

Czym dokładnie zajmuje się fizjoterapeuta dziecięcy

Fizjoterapeuta dziecięcy zajmuje się wspieraniem rozwoju ruchowego dzieci na wszystkich etapách rozwoju. Sprawdza, czy ten rozwój jest zaburzony i w jakim zakresie, a następnie proponuje odpowiedni rodzaj interwencji. W zależności od problemu mogą to być ćwiczenia do wykonywania w domu z zaleconymi wizytami kontrolnymi, a dla niektórych dzieci praca z fizjoterapauetą w gabinecie.

W pewnych sytuacjach wystarczą ćwiczenia wykonywane w domu (kontrolowane co pewien czas), dla niektórych dzieci konieczna będzie terapia wykonywana przez fizjoterapeutę.

 

ćwiczenia korekcyjne rehabilitacja

Rehabilitacja dzieci wskazana jest w m.in w przypadku wad postawy

W jakiej sytuacji rodzic powinien zwrócić się do fizjoterapeuty?

 

Po poradę do fizjoterapeuty dziecięcego należy udać się m.in.w następujących sytuacjach:

  • Wskazanie lekarza neurologa
  • Gdy rodzic zauważa niepokojące objawy np. niepokoi go stan ruchowy małego dziecka, dostrzega asymetryczne zachowanie dziecka. Ponadto  gdy dziecko wykazuje zbyt małą lub zbyt dużą aktywność ruchową ma kłopoty ze snem, jedzeniem, płaczliwość.
  • Gdy rodzice chcieliby poznać prawidłowe sposoby pielęgnacji dziecka
  • Do fizjoterapeuty dziecięcego należy zgłosić się również wtedy gdy u dziecka wykryto lub podejrzewa się wad postawy, wady stóp, skolioza,
  • Gdy u dziecka występuje koślawość stóp i kolan,
  • W przypadku zaistnienia  potrzeby wspierania rozwoju posturalnego
  • Gdy u dziecka rozpoznano dysfunkcje natury sensorycznej (kłopoty ze sferą dotykową, czuciową, z równowagą, percepcją słuchową lub wzrokową).
  • Terapia wspomagająca przy autyźmie
  • Stany po urazach/ wypadkach

Więcej informacji na temat rehabilitacji dzieci i niemowląt przeczytasz na naszej stronie.

 

Rehabilitacja niemowląt w Warszawie- gdzie szukać pomocy?

W Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Osteo-Med zajmujemy się kompleksową rehabilitacją dzieci już od momentu narodzi aż do momentu wejścia w dorosłe życie. Rehabilitację dzieci i niemowląt prowadzimy w oparciu o nowoczesne, uznawane na całym świecie- a co najważniejsze bezpieczne metody fizjoterapii.

Nasi specjaliści są absolwentami licznych szkoleń i kursów poświęconych rehabilitacji dzieci i niemowląt.

 

Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Osteo-Med ul. Romera 10/B2

* rehabilitacja * osteopatia * fizjoterapia uroginekologiczna* fizjoterapia dzieci i niemowląt* ortopedia * terapia Orthokine* ortopedia dziecięca * dietetyka * fizykoterapia * diagnostyka USG * fala uderzeniowa * masaż pneumatyczny BOA MAX *

Zapraszamy do kontaktu pod numerem 506-459-870 

 

 

.