Osteopatia dla sportowców

Osteopatia dla sportowców, rehabilitacja dla sportowców

Dlaczego osteopatia dla sportowców jest tak ważna? Wykonując aktywności sportowe bardzo często narażeni jesteśmy na różnego rodzaju kontuzje oraz urazy bez względu na to czy jesteśmy zawodowcami, amatorami czy po prostu pragniemy poprawić kondycję fizyczną.

Urazy i kontuzje stanowią źródło bólu, dyskomfortu, zaś nieleczone prowadzą do poważnych powikłań oraz dysbalansów. Najczęstszą przyczyną owych kontuzji jest nieodpowiednia rozgrzewka, źle dobrane obuwie sportowe, przeciążenia, niewłaściwie skomponowany zestaw ćwiczeń. Ponadto w naszym ciele istnieje wiele tzn. „zablokowań” stawów, tkanek, trzewi i nerwów, które niejednokrotnie uaktywniają się dopiero w czasie wysiłku fizycznego, co również przyczynia się do powstawania wtórnych zmian w układzie ruchu.

Do najczęstszych dolegliwości, przy których zastosowanie ma rehabilitacja sportowa należą m.in.:

  • bóle kręgosłupa, mięśni
  • dolegliwości bólowe bioder, kolan, barków, nadgarstków;
  • tzn. łokieć tenisisty i golfisty;
  • zerwania i urazy więzadeł kolan;
  • naderwania mięśni;
  • skręcenie stawów np. stawu skokowego;
  • przeciążenia i przetrenowania organizmu;
  • nawracające dolegliwości po wcześniej przebytych urazach;
  • „pieczenie” w podudziu
  • ból występujący tylko w „określonym” momencie ćwiczeń/biegania

ortopeda dziecięcy ursynów

Wśród wskazań do wizyty u osteopaty zaliczamy m.in. bóle kręgosłupa, mięśni, naderwania mięśni

Osteopata sportowy

W takich sytuacjach swoim pacjentom proponuję odpowiednio dobrane pod kątem problemu specjalistyczne techniki osteopatyczne. Za pomocą odpowiednich zabiegów z powodzeniem można skorygować dysfunkcje oraz występujące dysbalanse związane z nieprawidłową kontrolą nerwowo-mięśniową, co pozwala w przyszłości uniknąć urazów.

Osteopatia jest często wykorzystywana przez największe gwiazdy sportu ponieważ pozwala na zwiększenie zdolności regeneracji ciała, a co za tym idzie pozytywnie wpływa na stopień wydajności organizmu. Dzięki odpowiednim zabiegom osteopatycznym skutecznie można poprawić elastyczność i odżywienie mięśni, ruchomość stawów a także usprawnić proces oddychania.

Osteopata w Warszawie- gdzie szukać pomocy?

W Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Osteo-Med oferujemy Państwu kompleksową rehabilitacje i porady specjalistów z dziedziny osteopatii, ortopedii i traumatologii. Oferujemy także rehabilitację niemowląt i dzieci a także diagnostykę USG.

W Celu rezerwacji wizyt zapraszamy do kontaktu pod nr 506-459-870. Adres: Romera 10 lok. B2 Ursynów.

.