Fizykoterapia

Fizykoterapia jest powszechnie wykorzystywana w rehabilitacji wielu schorzeń i dolegliwości bólowych różnego pochodzenia. Polega na wykorzystywaniu bodźców fizycznych w celu wywołania odpowiedniej reakcji organizmu na ich działanie i doprowadzenie do zamierzonych zmian w sferze biofizycznej i fizjologicznej na poziomie komórkowym, narządowym, tkankowym oraz ogólnoustrojowym. Z procesem tym więżą się różne efekty: profilaktyczne, terapeutyczne, treningowe oraz związane z odnową biologiczną.

W fizykoterapii oddziałujemy na organizm za pomocą: światła, prądów elektrycznych, magnetyzmu, ultradźwięków. Warto wspomnieć, że początki fizykoterapii sięgają V wieku p.n.e. Wówczas zaobserwowano, że wody źródlane oraz promienie słoneczne mają korzystny wpływ na organizm ludzki. Co ciekawe już wtedy stosowano terapię prądem, który pochodził od niektórych gatunków ryb.
Oczywiście współczesna fizykoterapia wypracowała własne narzędzia, które z powodzeniem stosowane są w leczeniu wielu chorób i schodzeń.

W Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Osteo-Med możecie Państwo skorzystać z zabiegów takich jak:

– fala uderzeniowa
– laser wysokoenergentyczny HIL
– laser biostymulacyjny
– ultradźwięki
– elektroterapia
– magnetoterapię ( pole magnetyczne).