Likwidacja cellulitu falą akustyczną

Likwidacja cellulitu falami akustycznymi- na czym polega zabieg?

 

Fale akustyczne to fale uderzeniowe charakteryzujące się zmianą skoku pod ciśnieniem, wysoką amplitudą oraz bezokresowością. Silne impulsy niezogniskowanego dźwięku rozchodzą się po ciele w postaci drgań. Zjawisko to jest obecnie powszechnie stosowane w fizjoterapii, medycynie sportowej, zwalczaniu bólu a także medycynie estetycznej.

Fale akustyczne wprowadzane są do ciała, jednak nie powodują przy tym podrażnień skóry. W trakcie terapii fale generują wibracje, które odziałują na tkankę łączną. W efekcie tkanka rozluźnia się i rozciąga. Mechanizm ten sprawia, że naskórek staje się bardziej sprężysty i jędrniejszy. Dodatkowo dzięki  falom akustycznym krążenie krwi i produkcja kolagenu zostaje wyraźnie pobudzona.

Cellulit- czym właściwie jest?

Cellulit to zmora większości kobiet. Manifestuje się jako nierówności, wgłębienia i wzgórki na skórze, obejmując najczęściej region ud, brzucha oraz pośladków. Cellulit spowodowany jest nagromadzeniem się podskórnego tłuszczu we włóknistej tkance łącznej. Warto zwrócić uwagę na fakt, że cellulit nie jest problemem wyłącznie kobiet z nadwagą. Problem może dotyczyć również szczupłych osób.

O problematyce cellulitu szerzej pisaliśmy w artykule “Likwidacja cellulitu falą akustyczną“.

 

Likwidowanie cellulitu falą akustyczną- jak wygląda zabieg       

 

Przed przystąpieniem do zabiegu likwidowania cellulitu falą akustyczną fizjoterapeuta przeprowadza wywiad z pacjentką w celu wyeliminowania potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu.

 

Zastosowanie fal akustycznych w redukcji cellulitu oraz redukcji tkanki tłuszczowej to pierwsza nieinwazyjna terapia, która przynosi szybkie i co ważne długotrwałe efekty. Na proces leczenia składa się około 6-10 zabiegów, wykonywanych 1-2 razy w tygodniu. Należy przy tym pamiętać, że minimalna przerwa między poszczególnymi sesjami wynosi 1 dzień. Po zakończeniu sesji zalecamy wykonywanie zabiegów podtrzymujących efekt.

Zabieg likwidowania cellulitu falą akustyczną nie wymaga specjalnego przygotowania.  Zalecamy jednak, aby dieta pacjentki była zbilansowana, zaś w celu wzmocnienia i przedłużenia efektów zaleca wykonywanie ćwiczeń fizycznych.

Czas trwania zabiegu- w zależności od obszaru ciała wynosi około 20-60 minut.

Efekty po wykonaniu serii zabiegów falą akustyczną

 

  • Działanie antycellulitowe
  • Wygładzenie nierówności skóry po lipoplastyce
  • Leczenie lipoedemy
  • Napinanie tkanki łącznej
  • Niwelowanie blizn
  • Redukcja rozstępów
  • Pobudzenie układu limfatycznego
Likwidacja cellulitu fala akustyczna
Likwidacja cellulitu falą akustyczną

Likwidacja cellulitu falą akustyczną cennik

Brzuch           220 zł

Uda przód     220 zł

Uda tył           220 zł

Pośladki         220 zł

Pakiet 5 wizyt 900 zł           Pakiet 10 wizyt 1600 zł

Ramiona        180 zł

Pakiet 5 wizyt 700 zł           Pakiet 10 wizyt 1300 zł

Likwidowanie cellulitu za pomocą fal akustycznych w Warszawie- gdzie wykonać zabieg?

 

Zabieg likwidacji cellulitu za pomocą fal akustycznych możecie wykonać Państwo w Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Osteo-Med przy ulicy Romera 10 lok B2.

Jesteśmy czynni od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00 oraz w wybrane soboty.

W celu umówienia wizyty na badanie zapraszamy do kontaktu pod numerem 506-459-870.