USG piersi

USG piersi

USG piersi to bezinwazyjne, bezpieczne i bezbolesne badanie, które wykonuje radiolog. Badanie wykonuje się przy pomocy ultradźwięków, w celu wykrycia nietypowych zmian w piersi. Do badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać i można je zrobić w dowolnym momencie. Najlepiej jednak wykonać je między 1 a 10 dniem cyklu miesiączkowego. Przebieg badania nie trwa długo. Pacjentka zajmuje pozycję leżącą na kozetce z rękami uniesionymi ku górze, aby pierś przybrała bardziej płaski kształt. Pozwala to na lepszą widoczność tkanek wchodzących w skład piersi. Do badania specialista używa specjalnego żelu do USG, oraz głowicy USG.

Profilaktyka raka piersi

Ważne jest, aby profilaktykę raka piersi, to znaczy regularne, coroczne badanie piersi przy pomocy USG rozpoczęły kobiety po ukończeniu 20 roku życia. Najbezpieczniej jednak rozpocząć regularne badania wcześniej, ponieważ rak piersi dotyka też kobiet w młodszym, niż sugerowany wiek. W przypadku kobiet będących w trakcie terapii hormonalnej i kobiet objętych ryzykiem raka piersi szczególnie zwraca się uwagę na wcześniejsze rozpoczęcie profilatyki.

Rak piersi to najczęstsza przyczyna śmierci kobiet w wieku 20–59 lat, przy czym wczesne wykrycie choroby, znacznie zwiększa szansę na udany przebieg leczenia.

USG piersi wskazania

Badanie należy niezwłocznie wykonać, gdy tylko zaobserwujemy takie objawy jak: guzki, zgrubienia, asymetria, ból piersi niezwiązany z cyklem miesiączkowym, wydzielina z piersi a także zmiany skórne w tych okolicach.

Koszt badania USG piersi

Cena za badanie wynosi 150 zł. Czas trwania badania to około 10-15 minut.

USG piersi- gdzie wykonać w Warszawie?

Badanie możecie wykonać Państwo w Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Osteo-Med w Warszawie przy ul. Romera 10 lok B2. Badanie przeprowadza lek. Marek Tomaszewski. W celu umówienia wizyty na badanie zapraszamy do kontaktu pod numerem 506-459-870.

 

 

 .