Poradnia preluksacyjna

Poradnia preluksacyjna i badanie preluksacyjne

Badanie preluksacyjne pomaga we wczesnym wykrywaniu wad wrodzonych dotyczących stawów biodrowych u noworodków i niemowląt.

Lekarz wykonuje odpowiednie badanie ortopedyczne oraz USG bioderek dziecka. Badanie jest bezpieczne i bezbolesne dla dziecka. Zazwyczaj trwa kilka minut.

 

Poradnia preluksacyjna- badanie USG stawów biodrowych co nam daje?

Badanie preluksacyjne wykonuje się u każdego dziecka, a nie tylko u tych, u których zostały stwierdzone nieprawidłowości przy porodzie.

USG stawów biodrowych to jedno z najważniejszych badań, jakim poddawane jest dziecko w pierwszych tygodniach życia. Dzięki badaniu preluksacyjnemu lekarz uzyskuje obraz wewnętrznej struktury biodra, kości udowej a także jej kieszeni.

Ma to niezwykle istotne znaczenie, ponieważ pozwala na wczesne wykrycie wszelkich nieprawidłowości u dziecka. USG stawów biodrowych pozwala wykryć schorzenia i wady, a także deformacje stawów, który wystąpiły na etapie życia płodowego dziecka, podczas porodu lub w późniejszym życiu dziecka np. Na skutek niewłaściwej pielęgnacji dziecka.

Badanie preluksacyjne kiedy wykonać?

Badanie USG stawów biodrowych u niemowląt, u których nie wykryte zostały żadne nieprawidłowości, powinno być wykonane w okolicy 6 tygodnia życia dziecka. Kolejne badanie ortopeda zleca zazwyczaj w 3 miesiącu życia. Kolejne w momencie gdy dziecko zaczyna chodzić. Ostatecznie o ilości wizyt jak i ich częstotliwości decyduje lekarz ortopeda. Jeśli bowiem badanie USG wykazało dysfunkcje, wówczas badania będą przeprowadzane częściej. Jedną z wad jest dysplazja stawu biodrowego, o której szerzej pisaliśmy na naszej stronie.

USG stawów biodrowych ursynów
Badanie preluksacyjne powinno być wykonanie w okolicy 6 tygodnia życia dziecka. Poradnia preluksacyjna dysponuje nowoczesnym aparatem do SUG, które pozwala uzyskać dokładny obraz badanej struktury.

USG stawów biodrowych- przebieg wizyty

Do badania preluksacyjnego nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Badanie trwa zazwyczaj kilka minut i jest w zupełności bezbolesne i bezinwazyjne dla małego pacjenta. Ortopeda pokrywa obszar stawów biodrowych żelem a następnie przykłada sondę i dokonuje oceny stawów biodrowych pod różnymi kątami.

Badanie preluksacyjne cena

Aktualny cennik dostępny jest na naszej stronie w zakładce kontakt.

Poradnia preluksacyjna w Warszawie- gdzie szukać pomocy?

W Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Osteo-Med. Oferujemy Państwu kompleksową diagnostykę i konsultacje specjalistyczny. Badanie preluksacyjne wykonuje u nas dr Wojciech Żakiewicz. Konsultacje odbywają się we wtorki. W celu rezerwacji wizyty zapraszamy do kontaktu pod numerem 506-459-870.