Kolka u niemowląt

Kolka u niemowląt

Początkowy okres życia niemowlęcia może obfitować w przykre dolegliwości – jedną z nich jest kolka.

Kolka najczęściej zaczyna występować około drugiego tygodnia życia dziecka, a ustępuje mniej więcej w czwartym miesiącu. Kolki występują dość często i cechuje je różny stopień nasilenia oraz częstotliwości nawracania. Kolki u niemowląt nie są niebezpieczne i z reguły nie stanowią większego problemu w dalszym rozwoju dziecka. Należy jednak pamiętać, że generują one dyskomfort zarówno dla niemowlaka jak i jego rodziców.

Objawy kolki u niemowląt

Do typowych objawów kolek u niemowlęcia zaliczamy: rozciągnięty, nadęty brzuszek, dużą ilość gazów, grymasy na twarzy dziecka, częsty płacz, drażliwość.

Jakie są przyczyny występowania kolek u dzieci?

Kolki bez watpienia potrafią przewrócić życie rodziców do góry nogami. Są one przyczyną nieprzespanych nocy oraz permanetnego strachu o zdrowie maluszka.

 

Przyczyną kolek u niemowląt może okazać sie zaburzona perystaltyka jelit, a także nietolerancje pokarmowe. Co do zasady kolki samoczynnie ustępują około 3-4 miesiąca życia dziecka, więc rodzice niejednokrotnie spotkają się z radami, że kolki należy po prostu przeczekać. Jak już zostało wspomniane dzieci różnie przechodzą ten etap życia. Jeśli więc Twoja pociecha źle znosi kolki, źle się czuje po każdym posiłku co manifestuje ciągłym płaczem to moment aby odwiedzić fizjoterapeutę dziecięcego.

asymetria rehabilitacja warszawa
Kolki to częsty problem wśród niemowląt. Na szczęście odpowiednia rehabilitacja pomoże zniwelować problem

Kolki- pomoc osteopaty dziecięcego

W terapii osteopatycznej kolek u dzieci, osteopata dziecięcy stosując pracę manualną eliminuje dysfunkcje w ciele dziecka, które mogą utrudniać pracę układu nerwowego i zwiększające intensywność kolek. Osteopata dziecięcy sprawdzi i w razie wykrycia skoryguje nieprawidłowe nawyki ułożeniowe dziecka. W procesie rehabilitacji stosuje wolne, delikatne ruchy. Celem terapii jest przewrócenie równowagi układu mięśniowo-szkieletowego, przewodu pokarmowego, układu nerwowego, układu odpornościowego czy układu krążenia

Osteopata dziecięcy przekazuje również rodzicom wskazówki dotyczące pielęgnacji dziecka. Najczęściej już po pierwszej wizycie rodzice zauważają poprawę, zwykle odbywa się kilka spotkań.

Rehabilitacja dzieci cena

Aktualny cennik dostępny jest na naszej stronie. Zapytaj nas o pakiety promocyjne na rehabilitację dzieci.

Osteopata dziecięcy w Warszawie

W Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Osteo-Med uzyskacie Państwo profesjonalną pomoc osteopatów i fizjoterapeutów dziecięcych. W naszym Centrum uzyskacie Państwo pomoc nie tylko przy dokuczliwych kolkach u dziecka, ale również w innych typowych dla dzieci dolegliwościach.  Przykładem może posłużyć np. rehabilitacja w przypadku asymetrii głowy, dysplazji bioder, niewłaściwego napięcia mięśniowego, ulewania i wiele innych.

Rehabilitację dzieci i niemowląt prowadzimy w oparciu o nowoczesne, uznawane na całym świecie- a co najważniejsze bezpieczne metody fizjoterapii: osteopatię, metodę Bobath, integrację sensoryczną

Zapraszamy do rezerwacji wizyt pod numerem 506-459-870.

.