Jak dbać o niemowlaka latem

Jak dbać o niemowlaka latem

Piękna pogoda za oknem sprzyja do spacerów i przebywania poza domem, na łonie natury. Wakacje to tez czas kiedy wielu rodziców decyduje się na wyjazd ze swoją pociecha np, nad morze lub do innego kraju.

Pamiętaj jednak, że wysoka temperatura i prażące słońce mogą być bardzo niebezpieczne dla małego dziecka. Dlatego też noworodki i niemowlęta wymagają latem szczególnej troski.

Jak sprawić aby pobyt na zewnątrz był bezpieczny dla dziecka?  Zapraszamy do lektury naszego wpisu.

Bezpieczeństwo maluszka

Przede wszystkiem wybierz odpowiednią porę to znaczy unikaj przebywania poza domem w godzinach największego nasłonecznienia, czyli pomiędzy godziną 11 a 15 -tą. Najbezpieczniejszą  porą na spacery i są poranki oraz późne popołudnia.

Drugim bardzo ważnym aspektem jest odpowiednia ochrona przed słońcem. Wynika to z faktu, że skóra noworodka jest bardzo delikatna, warstwa lipidowa jest cienka a naskórek jest podatny na podrażnienia. Jak zabezpieczyć dziecko przed przegrzaniem słonecznym?

Przede wszystkiem podczas spaceru nie wystawiaj dziecka na słońce.  Odsłonięte części ciała smaruj kremem z filtrem- oczywiście przeznaczonym dla pielęgnacji niemowląt, czyli takim , który ma na etykiecie oznaczenie wieku 0+ oraz zawierają filtry mineralne, o wskaźniku SPF 50.  Nie zapominaj o parasolu przeciwsłonecznym. 

Nie dopuść aby doszło do przegrzania dziecka! Pamiętaj aby ubierać dziecko w przewiewne, bawełniane ubranka.
 Kilkukrotnie sprawdzaj, czy karczek dziecka nie jest spocony.

Kolejną bardzo ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę to odpowiednie nawodnienie dziecka.