Fizjoterapia Warszawa Ursynów

Kim jest fizjoterapeuta?

 

Fizjoterapeuta to osoba, która odznacza się wykształceniem medycznym, której edukacja w toku pięcioletnich studiów obejmowała przedmioty, których uczą się również lekarze i pielęgniarki. Tak więc fizjoterapeuta to nie osoba po weekendowym kursie masażu, tylko specjalista z wykształceniem medycznym. Podczas studiów fizjoterapeuta uczy się o różnych chorobach i związanych z nimi objawach. Poznaje wskazania i przeciwwskazania do określonych terapii, ćwiczeń i zabiegów fizykoterapii. Fizjoterapeuta poznaje schematy poruszania się człowieka, a także zdobywa wiedzę na temat wszelkich deformacji, oraz procesów związanych ze zmianami zwyrodnieniowymi. Istotnym elementem jest wiedza na temat diagnostyki funkcjonalnej człowieka. Fizjoterapeuta zatem zajmuje się oceną i poprawianiem jakości życia w odniesieniu do możliwości ruchowych pacjenta z uwzględnieniem prewencji, podejmowania interwencji terapeutycznej, usprawniania i rehabilitacji. W razie potrzeby fizjoterapeuta dobiera także odpowiednie zabiegi fizykoterapii np. zabieg z wykorzystaniem prądów, elektrolecznictwo, laseroterapię itp.

 

Fizjoterapeuta Ursynów- Ul. Romera 10/ B2 Zadzwoń!

fizjoterapia ursynów

Jak należy przygotować się do wizyty u fizjoterapeuty?

 

Jeśli Twoja rehabilitacja obejmuje terapię manualną lub masaż powinieneś mieć ze sobą wygodny strój, który nie będzie krępował ruchów podczas ćwiczeń/ testów.  Fizjoterapeuta będzie potrzebował także dokonać oceny Twojej sylwetki/ sposobu poruszania itp. dlatego możesz zostać poproszony o zdjęcie stroju wierzchniego. Pamiętaj o tym i dobierz taką bieliznę, w której będziesz czuć się komfortowo.

Jeśli elementem Twojej rehabilitacji jest fizykoterapia, wówczas zabierz taki strój, który umożliwi Ci szybki dostęp do okolicy zabiegu. Przy niektórych zabiegach fizykoterapii np. z wykorzystaniem pola magnetycznego możesz zostać poproszony o zdjęcie elementów metalowych łącznie z biżuterią.

 

Co należy zabrać ze sobą na pierwszą wizytę do fizjoterapeuty?

 

Udając się na pierwszą wizytę do fizjoterapeuty warto zabrać ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną. Pomocne okażą się badania obrazowe ( Rezonans magnetyczny, RTG, tomografia komputerowa).

 

Przykładowe dolegliwości, z którymi możesz udać się po pomoc do fizjoterapeuty:

  • bóle kręgosłupa, bioder, barków
  • łokieć tenisisty, łokieć golfisty
  • dolegliwości kolan np.  kolano skoczka, kolano kinomana
  • po operacjach np. gdy potrzebujesz rehabilitacji po rekonstrukcji więzadła, rehabilitacji po zabiegu endoprotezy biodra, itp.
  • po urazach i kontuzjach, np, kiedy potrzebujesz rehabilitacji po złamaniu.

 

Fizjoterapeuta (rehabilitant) dziecięcy Warszawa-Ursynów

asymetria rehabilitacja warszawa
fizjoterapia dzieci ursynów

Rehabilitacja dzieci zajmuje się diagnostyką wad postawy oraz zaburzeniami rozwoju niemowląt oraz małych dzieci. Szerzej na temat dolegliwości występujących u dzieci i niemowląt pisaliśmy w zakładce rehabilitacja dzieci i niemowląt. Przypomnimy tylko, że najczęściej do zaburzeń na poziomie rozwojowym niemowląt i małych dzieci zalicza się   zwiększone lub obniżone napięcie mięśniowe,  dysplazję stawów biodrowych, kręcz szyi oraz opóźnienia w osiąganiu odpowiednich umiejętności rozwojowych, np. zaburzenia mowy itp. Nawet jeżeli na pierwszy rzut oka nie dostrzegasz niepokojących symptomów u dziecka warto jednak udać się do fizjoterapeuty dziecięcego na pierwszą wizytę kontrolno-diagnostyczną, na której specjalista oceni rozwój Twojego dziecka, a w razie potrzeby dobierze odpowiednie ćwiczenia uraz udzieli instruktażu pielęgnacji.

Fizjoterapeuci dziecięcy pracujący w Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Osteo-Med posługują się metoda NDT Bobath.

Metoda NDT-Bobath została zapoczątkowana w latach czterdziestych XX wieku w Londynie przez fizjoterapeutkę Bertę Bobath i jej męża Karela – neurologa. Metodę rozwijano i modyfikowano równocześnie ze zdobywanymi doświadczeniami praktycznymi
i osiągnięciami wiedzy medycznej, głównie z zakresu neurofizjologii oraz obserwacji przebiegu prawidłowego i nieprawidłowego rozwoju ruchowego dzieci.

Usprawnianie według Metody NDT-Bobath ma pomóc dziecku we wszechstronnym rozwoju tak, aby mogło uzyskać niezależność
w życiu i wykorzystać swe możliwości na tyle, na ile pozwala istniejące uszkodzenie Ośrodkowego Układu Nerwowego (OUN).

Przykładowe objawy/ dolegliwości Twojego dziecka, które powinnaś skonsultować z fizjoterapeutą dziecięcym NDT Bobath to:

  • asymetria główki
  • kłopoty z jedzeniem
  • problemy ze ssaniem
  • zniekształcenia główki
  • płaczliwość (płacz “zanoszący”)
  • nawracające zapalenie ucha środkowego
  • ulewanie, refluks.

 

Potrzebujesz skorzystać z rehabilitacji u fizjoterapeuty? Chcesz skonsultować swoje dziecko z fizjoterapeutą dziecięcym? Zapraszamy do Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Osteo-Med. Czeka na Ciebie zespół profesjonalistów oraz lekarzy specjalistów. Zadzwoń do nas: 506-459-870.

Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Osteo-Med ul. Romera 10/B2

* rehabilitacja * osteopatia * fizjoterapia uroginekologiczna* fizjoterapia dzieci i niemowląt* ortopedia * terapia Orthokine* ortopedia dziecięca * dietetyka * fizykoterapia * diagnostyka USG * fala uderzeniowa * masaż pneumatyczny BOA MAX *

Zapraszamy do kontaktu pod numerem 506-459-87

.