Badanie dopplerowskie Warszawa

Do czego służy badanie dopplerowskie (USG dopplera)?

Badanie dopplerowskie  służy do badania żył i tętnic. Badanie pozwala na wykrycie schorzeń i zapobieganie zatorom, które z czasem mogą przekształcać się w bardzo niebezpieczne dla życia udary, zawały serca czy też zatorowość płucną.

Jak przebiega badanie dopplerowskie ?

Badanie polega na wysyłaniu fali ultradźwiękowych przez głowicę aparatu, która odbija się od wszystkich elementów w ruchu ( przede wszystkim krwi). Daje to możliwość dokonania pomiaru jej przepływu oraz lokalizację miejsc, gdzie dochodzi do zwolnień czy zawróceń. Dzięki tym wynikom lekarz wykonujący ISG metoda Dopplera może z łatwością określić miejsce zatoru, a także jest rozległość. Ponadto badanie daje obraz miejsc gdzie nieprawidłowo działają niedomykające się zastawki żylne.

USG Dopplera bada przekrój naczyń oraz wydolność żył i tętnic, a także ukrwienie narządów wewnętrznych. Badanie USG metoda Dopplera pozwala także na zlokalizowanie guzów nowotworowych.

Badanie USG Dopplera nie wymaga specjalnych przygotowań. Co ważne można je wykonywać nawet u małych dzieci, bowiem jest bezinwazyjne, bezbolesne i bezpieczne.

Ortopeda ursynów

Badanie dopplerowskie Warszawa

Co badamy podczas USG Dopplera

Podczas badania USG metoda dopplera lekarz bada:

  • tętnice szyjne
  • tętnice podobojczykowe
  • serce
  • narządy jamy brzusznej (nerki, wątrobę, śledzionę, trzustkę)
  • narządy płciowe
  • nogi-tętnice
  • węzły chłonne

USG dopplerowskie w Warszawie- gdzie wykonać badanie?

USG dopplerowskie  możecie wykonać Państwo w Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Osteo-Med przy ul. Romera 10 lok B2. W celu umówienia wizyty na badanie zapraszamy do kontaktu pod numerem 506-459-870.