USG Tarczycy

W jakim celu wykonuje się badanie USG tarczycy?

 

Badanie USG tarczycy pozwala stwierdzić stopień powiększenia tarczy, a także obecność guzków i innych zmian w tym gruczole. Powodem nieprawidłowości może być niedoczynność tarczycy, nadczynność tarczycy oraz choroba Hashimoto. Badanie USG tarczycy jest o tyle istotne, że pozwala zobrazować także otaczające ją narządy.

Czego dowiemy się podczas badania USG tarczycy?

 

Jak już zostało wspomniane badanie daje informacje o wielkości tarczycy. Ponadto lekarz stwierdza jaki jest miąższ tarczycy. Badanie USG tarczycy pozwala również ustalić ogniska zmian w miąższu. Należy pamiętać, że zmiany te mogę przybierać formę guzków, ale nie. tylko. Równie dobrze mogą to być zwapnienia, cysty czy torbiele.  Badanie USG z elastografią tarczycy pozwala określić czy mamy do czynienia z twardym czy z miękkim guzkiem.

USG tarczycy jest badaniem bezpiecznym, bezinwazyjnym i bezbolesnym. Nie wymaga specjalnego przygotowania. USG tarczycy wykonuje się przede wszystkim u pacjentów, u których stwierdzono zmiany np. guzki. Kolejnym wskazaniem do badania są stwierdzone zaburzenia hormonalne.

 

W celu umówienia wizyty na badanie USG tarczycy zapraszamy do kontaktu pod numerem 506-459-870. Koszt badania: 130 zł