USG Piersi Warszawa

Kiedy należy wykonać badanie USG piersi?

Badanie USG piersi powinnaś wykonywać regularnie jeśli ukończyłaś 30 lat. Badanie jest bezinwazyjne i bezbolesne  i stanowi profilaktykę przeciwko nowotworom piersi. Na badanie możesz zgłosić się w każdym momencie jednak najlepiej je wykonać między 1 a 10 dniem cyklu miesiączkowego.

W jakim celu wykonuje się badanie USG piersi?

Badanie pozwala na wykrycie guzków nowotworowych nawet w bardzo wczesnym stadium rozwoju, dzięki czemu stanowi bardzo ważny element profilaktyki nowotworowej.  Niestety rak piersi dotyczy coraz większej grupy kobiet. Dlatego też tak ważne jest aby w natłoku codziennych spraw i obowiązków nie zapominać o tym ważnym badaniu i wykonywać je regularne bez względu na wiek. Zdaniem specjalistów badanie USG powinno być wykonywane średnio raz w roku. Niemniej jednak kobiet z grupy ryzyka powinny wykonywać je częściej.

Kto należy do grupy ryzyka?

Przede wszystkim kobiety, u których wykryto mutację genu BRCA 1 i BRCA. Ponadto do wspomnianej grupy należą kobiety, u których w rodzinie występowały choroby nowotworowe piesi oraz przyjmujące przez dłuższy czas antykoncepcję.

Kiedy należy się zgłosić na badanie USG piersi?

Oprócz zalecanej profilaktyki na badanie USG powinnaś się zgłosić bezwzględnie gdy zaobserwujesz niepokojąc objawy. Bezdyskusyjnej wizyty u specjalisty radiologa wymaga sytuacja, w której wyczułaś palpacyjnie guzki, zgrubienia. Oprócz tego Twoją uwagę powinna zwrócić także wydzielina z piesi a także zmiany na skórze na przykład asymetria piersi lub wciąganie skóry. Ponadto kontroli USg powinnaś poddać się także kiedy odczuwasz ból piersi niezwiązany z cyklem miesiączkowym.

Jak wygląda badanie USG?

Badanie USG jest bezbolesne, bezinwazyjne. Nie wymaga specjalnego przygotowania. Po wejściu do gabinetu zostaniesz poproszona o położenie się na wznak. Specjalista nałoży na skórę żel i za pomocą głowicy ultrasonograficznej zbada Twoje piersi i węzły chłonne. Wynik badania USG otrzymasz od razu.

USG piersi- cena

Badanie kosztuje 150 zł. Czas trwania badania to ok 10-15 minut.

USG piersi w Warszawie- gdzie wykonać badanie?

Badanie  możecie wykonać Państwo w Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Osteo-Med przy ulicy Romera 10 lok B2..  Badanie wykonuje lek. Marek Tomaszewski. W celu umówienia wizyty na badanie zapraszamy do kontaktu pod numerem 506-459-870..