Shirodhara ajurwedyjski sposób na odprężenie

Shirodhara ajurwedyjski sposób na odprężenie

Zabieg Shirodhara to starożytna hinduska technika terapeutyczna, która zdobywa coraz większą popularność dzięki swoim potężnym efektom relaksacyjnym. Słowo “Shirodhara” pochodzi z sanskrytu, gdzie “Shiro” oznacza głowę, a “Dhara” to ciągłe strumieniowanie.

Na czym polega Shirodhara ?

Procedura zabiegu polega na powolnym i równomiernym polewaniu ciepłego oleju, zazwyczaj sesamowego lub ziołowego, na centralną część czoła. Pacjent leży na specjalnym stole, a ciepły olej jest prowadzony w delikatny strumień nad czołem, opływając całą głowę. Czas trwania zabiegu może się różnić, ale zazwyczaj wynosi około 30-60 minut.

Shirodhara to ajurwedyjski zabieg, który polega na polewaniu czoła ciepłym olejem
Olejowy masaż czoła

Jakie korzyści płyną z sesji zabiegu Shirodhara ?

Efekty Shirodhary są wieloaspektowe:

  1. Relaksacja Umysłu: Delikatne polewanie oleju działa kojąco na umysł, redukując stres, napięcie i trudności z zasypianiem.
  2. Harmonizacja Energii: Zabieg pomaga w równoważeniu energii w ciele, poprawiając przepływ prany, czyli życiowej energii.
  3. Poprawa Koncentracji: Regularne sesje masażu Shirodhara mogą wspomagać poprawę koncentracji i jasności umysłu.
  4. Odprężenie Mięśni: Ciepły olej działa rozluźniająco na mięśnie, przynosząc ulgę w przypadku napięcia i bólu.
  5. Ponadto zabieg korzystnie oddziałuje na skórę.  Olej używany w zabiegu może przyczynić się do nawilżenia skóry, poprawy jej struktury i elastyczności.
  6. Redukcja objawów migreny: Osoby cierpiące na migreny często doświadczają ulgi po sesjach Shirodhara.
  7. Nie na darmo określa się shirodhara- ajurwedyjski sposób na odprężenie. Po sesji zabiegu Shirodhara odczujesz zbalansowanie hormonalne: Terapia może wspomagać równowagę hormonalną, co przynosi korzyści dla ogólnego zdrowia i samopoczucia.*

Zabieg Shirodhara to holistyczna podróż do relaksacji, pozwalająca na regenerację zarówno umysłu, jak i ciała. Przynosząc korzyści zdrowotne na wielu poziomach, staje się on coraz bardziej cenionym narzędziem w dziedzinie terapii holistycznej i wellness.

 

Shirodhara Warszawa gdzie wykonanać zabieg? 

W Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Osteo Med oferujemy Państwu kompleksową rehabilitację oraz porady lekarzy specjalistów. Możecie także skorzystać u nas z szerokiej oferty masaży i zabiegów na teraz i ciało. Szczegółową listę zabiegów znajdziecie na naszej dodatkowej stronie- link  

Ajurweydjski masaż trzeciego oka- Shirodhara wykonujemy od poniedziałku do piątku po uprzednim umówieniu wizyty.

Ajurwedyjski masaż Shirodhara- jaki jest koszt zabiegu?

Aktualny cennik jak również dostępne pakiety promocyjne można znaleźć na naszej stronie w zakładce cennik.