Likwidowanie cellulitu za pomocą fali akustycznej

Na czym polega zabieg z wykorzystaniem fali akustycznej na cellulit

Fale akustyczne, inaczej fale uderzeniowe, charakteryzują się zmianą skoku pod ciśnieniem, dużą amplitudą oraz bezokresowością. Wykorzystanie fali uderzeniowej znajdują szerokie zastosowanie w fizjoterapii, medycynie sportowej, łagodzeniu bólu oraz medycynie estetycznej.

Podczas terapii fale akustyczne wprowadzane są do ciała, nie wywołując jednak przy tym naruszenia skóry. Podczas  procesu fale generują wibracje, które oddziałują na tkankę łączną, prowadząc do jej rozluźnienia i rozciągnięcia. Mechanizm ten sprawia, że naskórek staje się bardziej sprężysty i jędrny. Ponadto, fale akustyczne skutecznie pobudzają krążenie krwi oraz produkcję kolagenu.

Przebieg zabiegu z wykorzystaniem fali akustycznej

Zabieg likwidowania cellulitu falą akustyczną rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu z pacjentką. Celem wywiadu jest przedstawienie szczegółów procedury oraz wyeliminowanie potencjalnych przeciwwskazań.

fala-uderzeniowa-na-cellulit
Fala akustyczna to bezpieczny i bezinwazyjny sposób na likwidację cellulitu.

Czas trwania zabiegu oraz częstotliwość spotkań

Wykorzystanie fal akustycznych w redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej to nieinwazyjna terapia, zapewniająca szybkie i trwałe efekty. Cały proces leczenia obejmuje zazwyczaj 6-10 sesji, wykonywanych 1-2 razy w tygodniu. Warto mieć na uwadze fakt, że po zakończeniu serii wskazane jest wykonanie zabiegów przypominających w celu podtrzymania efektu.

Czas trwania samego zabiegu, w zależności od obszaru ciała, mieści się zazwyczaj przedziale od 20 do 60 minut.

Jakich efektów można się spodziewać po serii zabiegów z wykorzystaniem fali akustycznej?

Seria zabiegów fali akustycznej przynosi szereg korzyści estetycznych wśród których wyróżniamy między innymi:

  • Redukcję cellulitu.
  • Wygładzenie nierówności skóry po lipoplastyce.
  • Leczenie lipoedemy.
  • Poprawa napięcia i jędrności skóry
  • Niwelowanie blizn.
  • Redukcja rozstępów.
  • Pobudzenie układu limfatycznego

Należy mieć na uwadze fakt, że na ostateczny efekt wpływ ma wiele czynników. Bardzo ważna jest zdrowa i zbilansowana dieta a także optymalna dawka aktywności fizycznej, najlepiej na świeżym powietrzu.

Likwidacja cellulitu falą akustyczną Warszawa- gdzie wykonać zabieg

W Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Osteo-Med oferujemy Państwu szereg zabiegów wspomagających walkę z cellulitem. Znajdziecie u nas masaże antycellulitowe, w tym popularny zabieg maderoterapię, manualny drenaż limfatyczny, preosterapię a także wspomnianą falę akustyczną. Zabiegi wykonujemy od poniedziałku do piątku po wcześniejszym umówieniu wizyty.

Fala akustyczna cellulit – jak mogę umówić wizytę?

Rezerwacji wizyty możecie dokonać Państwo telefonicznie pod numerem 506-459-870, drogą mailową lub online korzystając z formularza dostępnego tutaj.