Likwidacja cellulitu falą akustyczną

Na czym polega terapia falami akustycznymi?

Fale akustyczne są falami uderzeniowymi charakteryzującymi się zmianą skoku pod ciśnieniem, wysoką amplitudą oraz bezokresowością. Silne impulsy niezogniskowanego dźwięku rozchodzą się po ciele jako drgania. Metoda pierwotnie była wykorzystywana do kruszenia kamieni nerkowych, a obecnie znajduje szerokie zastosowanie w fizjoterapii, medycynie sportowej, zwalczaniu bólu a także medycynie estetycznej.
Fale akustyczne wprowadzane są do ciała, wnikają w nie, nie powodując przy tym podrażnień skóry. W trakcie terapii fale powodują wibracje oddziaływujące na tkankę łączną. W efekcie tkanka rozluźnia się i rozciąga co z kolei sprawia, że naskórek staje się bardziej sprężysty i jędrniejszy. Dodatkowo dzięki zastosowanym falom akustycznym krążenie krwi i produkcja kolagenu zostaje wyraźnie pobudzona.

Czym jest cellulit?

Cellulit objawia się jako zmiana skórna widoczna jako wgłębienia i wzgórki występujące głównie u kobiet. Cellulit występuje głównie w rejonie miednicy, kończyn dolnych oraz brzucha. Spowodowany jest nagromadzeniem się podskórnego tłuszczu we włóknistej tkance łącznej. Co istotne cellulit nie jest problemem wyłącznie kobiet z nadwagą. Problem może dotyczyć również szczupłych osób.

Jak formułuje się cellulit?

Cała tkanka skórna zawiera kolagen oraz włókna elastyny. Kolagen to włókniste białko nadające skórze określoną strukturę i siłę. Kolagen tworzy w skórze szereg przedziałów, które magazynują tłuszcz. Jeśli wspomniane przegrody funkcjonują prawidłowo, zapewniają wsparcie strukturalne i izolację. Jednak w związku z różnymi procesami hormonalnymi, z którymi borykamy się po
okresie dojrzewania przedziały te mogą stawać się przepełnione
i sztywne. Wówczas przegrody nie są w stanie utrzymać nadmiaru tłuszczu. Dochodzi do ich zginania się lub pękania. W konsekwencji tłuszcz wychodzi z nich w kierunku powierzchni skóry, tworząc na skórze nieestetyczne grudki.
W procesie formułowania się cellulitu nie bez znaczenia jest szybkie przybieranie na wadze. Dodatkowo, słabe nawilżenie również sprzyja powstawaniu cellulitu. Nie należy zapominać także o czynnikach genetycznych predysponujących do pojawiania się cellulitu.

Czynniki powodujące cellulit

• Niestabilny lub zwiększony poziom estrogenów
• Wahania wagi ciała, otyłość, nadwaga;
• Predyspozycje genetyczne;
• Stosowanie antykoncepcji hormonalnej;
• Niewłaściwe nawyki żywieniowe;
• Niedostateczne spożywanie płynów;

• Brak aktywności fizycznej;
• Palenie;
• Ciasna bielizna.

Likwidacja cellulitu fala akustyczna
Likwidacja cellulitu falą akustyczną

 

 

 

Efekty po wykonaniu serii zabiegów falą akustyczną

Działanie antycellulitowe
Wygładzenie nierówności skórypo lipoplastyce
Leczenie lipoedemy
Redukcja rozstępów
Niwelowanie blizn
Pobudzenie układu limfatycznego
Napinanie tkanki łącznej

Przeciwwskazania do zabiegu z wykorzystaniem fal akustycznych

* ciąża i okres karmienia
* zakrzepica
* zaburzenia krzepliwości krwi
* choroby nowotworowe
* dzieci dorastające (poniżej 18 roku życia za zgodą rodziców lub wg zaleceń lekarza)
* leczenie kortyzonem (6 tygodni przed datą pierwszego zabiegu)
* przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych

 

Likwidowanie cellulitu falą akustyczną- przebieg wizyty

Przed przystąpieniem do zabiegu osoba wykonująca przeprowadza wywiad z pacjentką w celu wyeliminowania potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu. W tym celu pacjentka proszona jest o wypełnienie specjalnego kwestionariusza zgłoszeniowego.

Zastosowanie fal akustycznych w redukcji cellulitu oraz redukcji tkanki tłuszczowej to pierwsza nieinwazyjna terapia, która przynosi szybkie i co ważne długotrwałe efekty.
Protokół terapii obejmuje serię od 6-10 zabiegów, wykonywanych 1-2 razy w tygodniu. Należy przy tym pamiętać, że minimalna przerwa między poszczególnymi sesjami wynosi 1 dzień. Po zakończeniu sesji wskazane jest wykonywanie zabiegów podtrzymujących efekt.
Zabieg likwidowania cellulitu falą akustyczną nie wymaga specjalnego przygotowania. Wskazane jest jednak, aby dieta pacjentki była zbilansowana, zaś w celu wzmocnienia i przedłużenia efektów zaleca wykonywanie ćwiczeń fizycznych.
Czas trwania zabiegu- w zależności od obszaru ciała wynosi około 20-60 minut.

Czy zabieg likwidowania cellulitu fala akustyczną jest bolesny?

Zabieg co do zasady jest bezbolesny. Niektórzy pacjenci mogą go jednak odczuwać jako ukłucia/ uszczypnięcia. Generalnie poziom ciśnienia dostosowany jest do wrażliwości pacjenta. Terapia nie powinna powodować nieprzyjemnych uczuć jednak pacjent powinien wyraźnie odczuwać działanie fal akustycznych.

Likwidacja cellulitu falą akustyczną cennik

Brzuch 220 zł Pakiet 5 wizyt 900 zł Pakiet 10 wizyt 1600 zł
Uda przód 220 zł
Uda tył 220 zł
Pośladki 220 zł
Ramiona 180 zł Pakiet 5 wizyt 700 zł Pakiet 10 wizyt 1300 zł

Likwidowanie cellulitu za pomocą fal akustycznych w Warszawie- gdzie wykonać zabieg?

Zabieg z wykorzystaniem fal akustycznych możecie wykonać Państwo w Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Osteo-Med przy ulicy Romera 10 lok B2.
Jesteśmy czynni od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00 oraz w wybrane soboty.
W celu umówienia wizyty na badanie zapraszamy do kontaktu pod numerem 506-459-870..