Fala uderzeniowa skupiona

Terapia falą uderzeniową stanowi  nieinwazyjną metodę leczenia dla zabiegów chirurgicznych, która leczy  nie tylko obawy ale również przyczyny bólu. Fala uderzeniowa skupiona choć wykazuje podobny efekt terapeutyczny do radialnej fali uderzeniowej to jednak różni się pod względem technicznym oraz wskazań.

Mechanizm działania fali uderzeniowej

Procedura falą uderzeniową wpływa na zmienione chorobowo (uszkodzone) tkanki poprzez głęboką stymulację  doprowadzając do regeneracji oraz gojenia.  Jest bezpiecznym rozwiązaniem w przypadku przewlekłego bólu układu mięśniowo -szkieletowego, zwapnień a także zaburzonych zrostów kostnych.

Fala uderzeniowa to fala akustyczna, która przenosi energię w obszar objęty bólem w układzie mięśniowo szkieletowym. Dzięki temu uruchomiony zostaje proces regeneracji i gojenia.

Wskazania do zastosowania fali uderzeniowej skupionej

Istnieje wiele wskazań do zastosowania terapii falą uderzeniową (radiacyjną, skupioną). Główną kategorię stanowią przewlekłe bóle układu mięśniowo-szkieletowego, co pozwala fizjoterapeutom skutecznie leczyć wszelkiego rodzaju punkty spustowe, tendinopatie, a także pozwala na eliminację zwapnień oraz stymulację zrostów kostnych.

Przykłady jednostek chorobowych, w których zastosowanie ma fala uderzeniowa skupiona:

  • bark zamrożony
  • ostroga piętowa
  • punkty spustowe
  • łokieć tenisisty
  • zapalenie kaletki
  • tendinopatie
  • zapalenie krętarza większego
  • zespół ciasnoty podbramkowej

 

Rodzaje fal uderzeniowych

W Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Osteo Med oferujemy Państwu terapię falą uderzeniową urządzeniami najnowszej generacji, Posiadamy w naszej ofercie zarówno zabiegi z wykorzystaniem fali uderzeniowej radiacyjnej jak i skupionej.  Oba rodzaje fali wykazują podobny efekt terapeutyczny niemniej jednak różnią się między sobą pod względem technicznym oraz wskazań. Podczas wizyty fizjoterapeuta podpowie, który rodzaj fali uderzeniowej najlepiej sprawdzi się w konkretnym przypadku i wskażę orientacyjną ilość rekomendowanych zabiegów.

 

Czym różni się fala uderzeniowa radiacyjna od fali uderzeniowej skupionej?

W przypadku radialnej fali uderzeniowej – mechanizm działania oparty jest na technologii pneumatycznej. Energia generowana jest przez przesyłanie skompresowanego powietrza pod dużym ciśnieniem z urządzenia do aplikatora. Fala kształtowana jest rozbieżnie i rozprzestrzenia się po ciele pacjenta. Jeśli zaś chodzi o skupioną fale uderzeniową to oparta jest na technologii elektroakustycznej. Wewnątrz aplikatora znajduje się kompleks, który składa się z pojedynczego kryształu piezoelektrycznego i soczewki elektroakustycznej. Mechanizm działania polega na tym, że urządzenie generuje wysokie napięcie, które deformuje kryształ i wytwarza akustyczną falę uderzeniową.  Następnie fala kształtowana jest w sposób skupiona i tak trafia w ciało pacjenta.

Fala uderzeniowa cennik

Aktualny cennik dostępny jest na naszej stronie. Do wyboru oferujemy zabiegi pojedyncze jak również pakiety promocyjne. Proszę zwrócić uwagę, że w naszej ofercie posiadamy zarówno falę uderzeniowa radiacyjną jak również skupioną. Zabiegi wykazują podobny efekt terapeutyczny jednak różnią się aspektem technicznym oraz wskazaniami. W kwestii doboru odpowiedniego rodzaju fali uderzeniowej nasi fizjoterapeuci służą Państwu pomocą. Co istotne, oferujemy także możliwość realizacji zabiegów fali uderzeniowej pod kontrolą USG.

Czas trwania zabiegu z wykorzystaniem fali uderzeniowej skupionej

Procedura wykorzystania fali uderzeniowej skupionej to około 5-6 minut jednak na wizytę rezerwujemy około 15 minut w celu wyjaśnienia mechanizmu działania fali uderzeniowej a także przedstawienia wskazań pozabiegowych. Zabieg co do zasady można wykonywać dwa razy w tygodniu. Ostateczną ilość spotkań jak i zalecany odstęp pomiędzy sesjami określa fizjoterapeuta na wizycie.

Fala uderzeniowa skupiona w Warszawie- gdzie szukać pomocy

Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Osteo-Med oferuje kompleksową rehabilitację, diagnostykę USG oraz konsultacje ortopedyczne.  Jesteśmy czynni od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00. Rezerwacji miejsc możecie Państwo dokonać pod numerem 506-459-870