Fala uderzeniowa

Na czym polega zabieg

Fala uderzeniowa to nowoczesna metoda stosowana w rehabilitacji polegająca na oddziaływaniu na procesy zdrowienia tkanek miękkich z wykorzystaniem odpowiedniej energii, która dostaje się pod skórę. Metoda jest wysoce skuteczna a co ważne- bezinwazyjna i bezpieczna dla zdrowia.

Mechanizm działania zabiegu z wykorzystaniem fali uderzeniowej obejmuje stymulację metabolizmu komórek, poprawę cyrkulacji krwi oraz pobudzenie produkcji kolagenu. Ponadto dochodzi do zmniejszenia napięcia mięśniowego oraz usuwania przez organizm patologicznie nagromadzonego wapnia w danej okolicy.

Jest wiele wskazań do zastosowania fali uderzeniowej w rehabilitacji, np.:

 • dolegliwości bólowe: ścięgna Achillesa, bioder, barków, ścięgna
 • bóle kręgosłupa
 • stany pourazowe
 • chondromalacja rzepki
 • kolano skoczka

Ponadto fala uderzeniowa jest wykorzystywana przy problemach takich jak:

 • łokieć tenisisty
 • łokieć golfisty
 • punkty spustowe
 • zamrożony bark
 • ostrogi piętowe
 • zapalenie powięzi podeszwowej stopy
ostroga piętowa
Ostroga piętowa to jeden z częstszych problemów na który szerokie zastosowanie ma fala uderzeniowa

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej?

Fizjoterapeuta nakłada na skórę specjalny żel i przykłada głowicę urządzenia. W zależności od schorzenia a także miejsca, które poddawane jest terapii czas trwania zabiegu waha się pomiędzy 4-10 minut. Zabieg nie wymaga znieczulenia, większość pacjentów opisuje zabieg jako o niskiej bole. Częstotliwość wykonywania zabiegu uzależniona jest od wielu czynników. U niektórych osób poprawa może nastąpić już po 1-2 spotkaniach, niemniej jednak może się zdarzyć, że konieczne będzie odbycie kilku sesji. Odstęp pomiędzy poszczególnymi zabiegami wynosi 5-7 dni.

Jak już zostało wspomniane, fala uderzeniowa jest metodą bardzo skuteczną w terapii wielu schorzeń oraz walce z dolegliwościami bólowymi różnego pochodzenia. Należy jednak pamiętać, że istnieją choroby przewlekłe, gdzie terapia może wpłynąć tylko na zmniejszenie objawów.

Zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej jest wysoce bezpieczny i bezinwazyjny, a prawidłowo wykonany nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Należy jednak mieć na względzie, że niekiedy skóra po zabiegu może być zaczerwieniona.

Fala uderzeniowa Warszawa. Czas trwania wizyty w gabinecie to ok 15 minut przy czym sama procedura wykorzystania fali obejmuje 5-6 minut.

Fala uderzeniowa cennik

Aktualny cennik dostępny jest na naszej stronie. Do wyboru oferujemy zabiegi pojedyncze jak również pakiety promocyjne. Proszę zwrócić uwagę, że w naszej ofercie posiadamy zarówno falę uderzeniowa radiacyjną jak również skupioną. Zabiegi wykazują podobny efekt terapeutyczny jednak różnią się aspektem technicznym oraz wskazaniami. W kwestii doboru odpowiedniego rodzaju fali uderzeniowej nasi fizjoterapeuci służą Państwu pomocą. Co istotne oferujemy także możliwość realizacji zabiegów fali uderzeniowej pod kontrolą USG.

Czas trwania zabiegu z wykorzystaniem fali uderzeniowej

Procedura wykorzystania fali uderzeniowej to około 5-6 minut jednak na wizytę rezerwujemy około 15 minut w celu wyjaśnienia mechanizmu działania fali uderzeniowej a także przedstawienia wskazań pozabiegowych. Zabieg co do zasady można wykonywać dwa razy w tygodniu. Ostateczną ilość spotkań jak i zalecany odstęp pomiędzy sesjami określa fizjoterapeuta na wizycie.

 

Czy zabieg fali uderzeniowej można łączyć z innymi metodami rehabilitacji?

Program rehabilitacji danego schorzenia ustala fizjoterapeuta po zapoznaniu się ze źródłem problemu oraz stopniem zaawansowania schorzenia. Co do zasady fala uderzeniowa może być łączona z zabiegami terapii manualnej i/ lub zabiegiem z wykorzystaniem lasera wysokoenergetycznego HIL.

Jednym z częstszych schorzeń, z którym zgłaszają się do nas pacjenci na zabieg fali uderzeniowej jest problem ostrogi piętowej i łokcia tenisisty. Dolegliwości te doskonale kwalifikują się do programu rehabilitacji składającego się z terapii manualnej ( często z wykorzystaniem suchej igłoterapii Dry Needling) i fizykoterapii (laserem HIL).

 

Fala uderzeniowa Warszawa- gdzie szukać pomocy

Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Osteo-Med oferuje kompleksową rehabilitację, diagnostykę USG oraz konsultacje ortopedyczne.  Jesteśmy czynni od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00. Rezerwacji miejsc możecie Państwo dokonać pod numerem 506-459-870

.