USG tkanek miękkich

Badanie USG tkanek miękkich pozwala na dokładne zobrazowanie torbieli i guzów. Ponadto obraz badania umożliwia odróżnienie litych guzów od zbiorników płynów. Badanie USG tkanek miękkich pozwala również określić wielkość krwiaków, guzów, nacieków.  USG tkanek miękkich wykonuje się w celu zdiagnozowania stanu chorobowego oraz oceny skuteczności zleconej terapii.

Należy pamiętać, że urazy tkanki mięśniowej występują często- nie tylko w sporcie ale także w toku życia codziennego. Tego typu urazy są niejednokrotnie bardzo bolesne. Rozpoznanie rozmiaru uszkodzenia i jego precyzyjna lokalizacja odgrywają kluczową rolę w przebiegu procesu leczenia. Zdiagnozowanie przepukliny z kolei jest wysoce istotne w procesie planowania leczenia chirurgicznego.

W naszym centrum oferujemy Państwu także badanie tkanek miękkich u dzieci. Podobnie jak u osób dorosłych, USG tkanek miękkich u dzieci pozwala na ocenę wyczuwalnych w badaniu palpacyjnym zmian i może dotyczyć analizy przepukliny, włókniaka czy tłuszczaka.

USG tkanek miękkich: przygotowanie  zabiegi i przebieg badania

USG tkanek miękkich nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Polega na przyłożeniu przez lekarza radiologa głowice pokrytej żelem. Podczas badania pacjent leży (lub siedzi- w zależności od badanej struktury) na leżance a lekarz przesuwa powoli sondą po badanej okolicy w celu uzyskania obrazu. ODczyt badania widoczny jest na monitorze. Badanie USG jest bezbolesne i bezinwazyjne.

USG ursynów

Wskazania do wykonania badania USG tkanek miękkich

  • Guzy skóry i tkanki podskórnej
  • Dolegliwości bólowe
  • Obrzęk mięśni
  • Asymetria obwodu kończyny
  • Urazy
  • Wyczuwalne powiększenie powierzchownych węzłów chłonnych

 

W celu umówienia wizyty na badanie USG tkanek miękkich zapraszamy do kontaktu pod numerem 506-459-870. Koszt badania: 130 zł

.