USG nadgarstka
USG jest to potoczna nazwa badania ultrasonograficznego. Polega na zastosowaniu ultradźwięków do badania i obrazowania tkanek w medycynie.
Ultrasonografia jest bezinwazyjną metodą diagnostyki obrazowej, pozwalająca na uzyskanie przekroju narządów wewnętrznych, stawów oraz wszelakiego rodzaju zwyrodnień.
Nadgarstek jest jednym z najbardziej narażonych stawów, na uszkodzenia mechaniczne. Zapewne większość z nas miała do czynienia z urazem nadgarstka. Nie tylko w dzieciństwie, ale również w życiu dorosłym. Do uszkodzeń kości i tkanek miękkich najczęściej dochodzi podczas uprawiania sportu lub zwykłego upadku.

W jakim celu ortopeda wykonuje badanie USG nadgarstka
Badanie USG pozwala na bardzo dokładne zdiagnozowanie powstałego problemu. Charakter tkanek nadgarstka i ich wrażliwość na fale ultrasonograficzne, pozwala na dokładne zobrazowanie kości, więzadeł i ścięgien. Dlatego też badanie idealnie sprawdzi się przy urazach mechanicznych, stanach zapalnych oraz różnego rodzaju schorzeń.
USG nadgarstka jest jednym z pierwszych badań zlecanych przez lekarza.
Wskazań do przeprowadzenia badania jest bardzo dużo. Mogą to być silne bóle, zaburzenia ruchomości, zaczerwienienie i opuchlizna, niestabilność stawu, czy zespół cieśni nadgarstka. W ostatnim przypadku, badanie USG jest szczególnie ważne, ponieważ pozwala w postawieniu prawidłowej diagnozy oraz natychmiastowym wprowadzeniu odpowiedniego leczenia
Jak należy przygotować się do badania USG nadgarstka?
Zarówno badanie jak i sama konsultacja ortopedyczna nie wymagają specjalnego przygotowania. Warto jednak zabrać ze sobą dotychczasowa dokumentację medyczna o ile pacjent takowa posiada.
USG nadgarstka w Warszawie- gdzie szukać pomocy?
W Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Osteo-Med oferujemy Państwu kompleksową rehabilitację, porady lekarzy ortopedów- chirurgów wraz z kompleksową diagnostyka USG