Masaż Kobido Up czy może pomóc na tzw. “chomiki”

„Chomiki”- czyli opadające policzki. Jak pozbyć się problemu?

Proces starzenia dotyczy nas wszystkim. Większość z nas akceptuje go, pomimo niechcianych zmian, które zachodzą w naszym organizmie.  Dla Pań, szczególnie, największa „zmorą” są zmarszczki  na twarzy oraz w okolicach szyi i dekoldu. Dosyć częstą zmianą idacą w parze ze zmarszczkami, są opadające poliki- tzw. „chomiki”, odbierające twarzy promienny i młodzieńczy wygląd. 

Jak powstają „chomiki”? 

Opadanie policzków spowodowane jest słabnącymi mięśniami twarzy. W szczególności, odpowiedzialne są za to mięśnie jarzmowe – charakterystyczne wstęgi, trzymające naszą twarz oraz owal na odpowiednim miejscu.

Sam stres sprzyja zaciskaniu szczęki oraz żuchwy, a w następstwie prowadzi do kurczenia się mięśni obniżających kąciki ust. Zjawisko te  sprzyja powstawaniu opadających policzków.

Jak zwalczyć „chomiki” ? – pomoc w opadających policzkach

Współczesna medycyna daje nam ogrom możliwości na pozbycie się niechcianych problemów. Jednak, wiele z nich jest dość inwazyjne, przez co część osób rezygnuje.  Naprzeciw wymaganiom, jesteśmy w stanie zaproponować naturalne metody liftingujące- stosowane w masażu Kobido Up.

Masaż Kobido Up – pomoc w opadających policzkach

 

Co to za rodzaj masażu?

Obwisłe policzki, „chomiki” to nic innego jak proces wiotczenia i słabnięcia mięśni . Aby wspomóc ich pracę , prócz ćwiczeń które jesteśmy w stanie wykonywać w zaciszu domowym, warto wybrać się na Japoński masaż twarzy Kobido Up.

Kobido Up- jest to masaż twarzy, który dzięki swojej szybkości i precyzyjnym ruchom, pomaga spłycić, a nawet pozbyć niechcianych zmarszczek. Dobrze wpływa na stan cery, zmniejsza napięcia w jej obrębie oraz zmienia owal twarzy. Dzięki charakterystycznym ruchom działa pozytywnie na opadające policzki. Dodatkowo masaż ten, z racji swojej intensywności poprawia ukrwienie i odżywienie tkanek.

Więcej o masażu kobido Up przeczytasz tutaj

Jak często należy wykonywać masaż Kobido Up, by pozbyć się „chomików”?

Na sam początek warto udać się na 5-6 sesji w odstępach tygodniowych, by zobaczyć już pierwsze, dobrze zauważalne efekty. Po tym czasie warto zainwestować w 1-2 sesje w miesiącu by przytrzymać efekt liftingujący oraz przeciwdziałać opadającym policzkom.

Masaż Kobido Up w Warszawie- gdzie można zrobić?

W Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Osteo-Med, oprócz  specjalistycznej rehabilitacji i pomocy ortopedów, mogą Państwo skorzystać z masaży Kobido. 

Znajdujemy się w Warszawie na ul. Romera 10, lok. B2 (Ursynów).

Masaż Kobido Up- cena

Aktualny cennik naszych usług, znajdziecie Państwo w zakładce: Cennik

W razie pytań, zapraszamy do kontaktu pod nr. 506 459 870 lub na maila: gabinet@osteopatia-warszawa.pl

Na jaką pomoc możesz liczyć w naszym Centrum ?

* rehabilitacja * ortopedia i chirurgia * osteopatia  * fizjoterapia uroginekologiczna * diagnostyka USG * fizykoterapia * fala uderzeniowa * laser * masaż pneumatyczny BOA MAX *

Rezerwację wizyt odbywają się pod nr. 506-459-870  

Lub przez maila: gabinet@osteopatia-warszawa.pl

Zapraszamy!