Magnetoterapia

Fizykoterapia-magnetoterapia, pole magnetyczne

Jest jedną z podstawowych metod fizykoterapii. Obecnie terapia impulsowym polem elektromagnetycznym jest jedną z najszerzej stosowanych metod fizykoterapii. Jak pokazują najnowsze badania, terapia impulsowym polem magnetycznym jest nawet do 100 razy skuteczniejsza niż terapia statycznym polem magnetycznym.

Magnetoterapia impulsowa w przypadku właściwych wskazań oraz użycia może być wysoce skuteczna. Ponadto może być zalecana do stosowania w kombinacji z innymi metodami terapeutycznymi.

Działanie magnetoterapii

 

Ostatnie odkrycia dotyczące odpowiedzi fizjologicznej organizmu na działanie pola elektromagnetycznego wskazują na następujące efekty magnetoterapii:

  • działanie przeciwobrzękowe
  •  przeciwbólowe
  •  przeciwzapalne
  • troficzne (przyspieszenie gojenia)
  • rozluźnianie mięśniowe oraz działanie spazmolityczne

 

CZas trwania zabiegu z wykorzystaniem pola magnetycznego to 15-40 minut w zależności od problemu pacjenta i okolicy. Cena 1 zabiegu wynosi 20 zł.

Potrzebujesz fizykoterapii? Zadzwoń i umów wizytę w naszym Centrum! Rezerwacja wizyt odbywa się pod numerem 506-459-870. Adres: Romera 10 lok B2 Warszawa Ursynów. Szczegółowy zakres usług dostępny na naszej stronie.

Przypominamy, że pacjenci posiadający ubezpieczenie medyczne Signal Iduna mogą wykonywać zabiegi fizykoterapii w ramach pakietu.

.