Terapia NDT Bobath

Terapia NDT Bobath w Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Osteo Med

Drodzy Pacjenci,

Miło nam poinformować, że do grona naszych specjalistów dołączyła mgr Ewa Tobjasz, fizjoterapeutka dziecięca, terapeutka metody NDT Bobath. Ewa jest Absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (II Wydział Lekarski, Oddział fizjoterapii)
Zajmuje się terapią niemowląt oraz dzieci ze schorzeniami neurologicznymi
Ukończyła wiele kursów i szkoleń dotyczących terapii najmłodszych pacjentów m.in. kurs NDT- Bobath Basic, NDT-Bobath Baby, Diagnostyka metodą Prechtla, Kurs “Neurorozwojowa diagnostyka i rehabilitacja dzieci” oraz wiele szkoleń z zakresu diagnostyki i terapii dzieci i niemowląt.
Praca z dziećmi oraz możliwość uczestniczenia w postępach swoich podopiecznych jest dla Ewy największą motywacją do dalszego rozwoju.

Na czym polega terapia metodą NDT Bobath?

Metoda Bobath jest szczególnie polecana do fizjoterapii  małych dzieci i niemowląt. Co istotne, rehabilitacja tą metodą bez problemu wpisuje się w regularny rytm dnia dziecka. Należy pamiętać, że im wcześniej rehabilitacja zostanie rozpoczęta, tym lepsze da efekty, o ile dziecko będzie regularnie odwiedzało terapeutę oraz systematycznie ćwiczyło prawidłowy sposób poruszania się w domu z pomocą rodziców.

Główne założenia metody NDT Bobath:

 • regulacja napięcia mięśniowego: obniżanie wzmożonego i podwyższanie obniżonego napięcia mięśniowego
 • hamowanie niewłaściwych odruchów
 • wyzwalanie ruchów prawidłowych lub jak najbardziej zbliżonych do prawidłowych
 • wykorzystywanie zdobytych umiejętności w codziennym życiu w celu utrwalenia osiągnięć.
rehabilitację metodą bobath poleca się m.in w przypadku  niewłaściwego napięcia mięśniowego – hipotonia, hipertonia
rehabilitacja stawów biodrowych
Asymetria ułożeni owa u niemowląt to kolejne wskazanie do tego aby odwiedzić gabinet fizjoterapeuty dziecięcego specjalizującego się w terapii NDT Bobath

Przykłady wskazań do terapii NDT Bobath

Istnieje szeroki zakres wskazań do zastosowania terapii metoda Bobath. Do przykładowych zaliczamy m.in.:

 • Zaburzenia neurologiczne, w tym choroby mięśni, porażenia obwodowe, uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego (m. in. mózgowe porażenie dziecięce)
 • zaburzenia napięcia mięśniowego (nadmierna hipotonia lub hipertonia mięśniowa, czyli obniżone lub wzmożone napięcie mięśniowe),
 • brak/ słaba kontrola głowy i tułowia,
 • utrwalona asymetria ułożeniowa,
 • problemy z ssaniem, połykaniem,
 • dysfunkcje będące następstwem wcześniactwa (m.in. martwicze zapalenie jelit)
 • choroby genetyczne (m.in. zespół Downa)

W jaki sposób mogę umówić dziecko na terapię NDT Bobath?

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod nr 506-459-870 w celu dopasowania odpowiedniego terminu. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00

Ile kosztuje fizjoterapia dzieci metodą NDT Bobath?

Aktualny cennik dostępny jest na naszej stronie. Istnieje możliwość skorzystania z pakietów promocyjnych. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod nr 506-459-870.

Z jakich jeszcze usług mogę skorzystać z Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Osteo-Med

Oprócz fizjoterapii dzieci metodą Bobath oferujemy Państwo również wizyty u osteopaty dziecięcego. Wśród przykładowych metod osteopatycznych, które są wysepce polecane w terapii niemowląt i dzieci zaliczamy m.in. terapię czaszkowo krzyżową, terapię wisceralną. Należy przy tym zaznaczyć, że wspomniane metody są całkowicie bezbolesne i bezinwazyjne.  Na najmłodszych pacjentów czeka również ortopeda dziecięcy a także możliwość wykonania badania USG stawów biodrowych (poradnia preluksacyjna).

Oferujemy także kompleksową rehabilitację dla dorosłych a w tym: fizjoterapię uroginekologiczą (rehabilitację okołoporodową, osteopatię ginekologiczną), wraz z diagnostyką USG spojenia łonowego i kresy białej. Ponadto zapraszamy też pacjentów borykających się z problemami neurologicznymi, reumatologicznymi, ortopedycznymi na skuteczna rehabilitację oferowaną w oparciu o najnowsze i najskuteczniejsze metody. Dodatkowo na miejscu możecie wykonać Państwo badanie USG, skorzystać z porady ortopedów- chirurgów. Wykonujemy także ostrzyknięcie kwasem, iniekcje dostawowe, zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Zapraszamy do kontaktu.

Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Osteo Med to miejsce, w którym zapewniamy kompleksową rehabilitację dla całej rodziny