Badanie USG Warszawa Ursynów

USG – badanie ultrasonigraficzne czy też ultrasonografia to najpopularniejsze badanie, dzięki któremu możemy uzyskać obraz narządów oraz tkanek w organizmie człowieka. Badanie jest w pełni bezbolesne i nieszkodliwe.

Procedura zabiegu USG polega na zastosowaniu ultrasonografu, na który składa się monitor oraz specjalna sonda wytwarzająca i odbierająca ultradźwięki. Lekarz nakłada na badaną strukturę żel, a następnie przesuwa sondę pi wybranym obszarze uzyskując tym samym obraz na monitorze aparatury.

Diagnostyka USG znajduje zastosowanie w niemal każdej gałęzi medycyny.
Pracownia ultrasonograficzna w Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Osteo-Med realizuje badania USG – wszystkich mięśni, stawów, ścięgien,
– stawów biodrowych u dzieci,
– USG dopplerowskie żył i tętnic,
– badania naczyniowe,

– badanie USG stawów ( USG stawu skokowego, kolanowego,biodrowego, łokciowego, barkowego, USG ręki (dłoni)
– badania pozostałych okolic np. USG jamy brzusznej, USG tarczycy itp.

W Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Osteo-Med przeprowadzamy szerokie spektrum badań ortopedycznych, a jeśli zaistnieje taka potrzeba wykonujemy również zabiegi pod kontrolą obrazu ultrasonograficznego (np. nakłucia, ewakuacja płyny, aplikacja leku itp).

Diagnostyka USG w Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Osteo-Med jest przeprowadzana na nowoczesnym ultrasonografie marki Alpinion 8. Urządzenie wyposażone jest w zaawansowane funkcje diagnostyczne, które charakteryzują się doskonałą jakością obrazowania oraz wysoką wydajnością. Aparat posiada możliwość wykonania badania elastografii z pomiarem Strain Ratio, co pozwala rozszerzyć i zobiektywizować klasyczny obraz ultrasonograficzny o obraz elastyczności elastyczności tkanek, zaś system Strain Ratio umożliwia kwantyfikację.
Wysokiej klasy sprzęt USG oraz zespół z wieloletnim doświadczeniem pomogą Państwu w zdiagnozowaniu problemu i możliwie najszybszym powrocie do dawnej sprawności.

Ortopeda ursynów

.