Masaż

Masaż leczniczy kręgosłupa

Jest jedną z najstarszych form terapii, która oddziałuje na ciało i psychikę. Łączy on w sobie elementy masażu klasycznego, tkanek głębokich, masażu poprzecznego i funkcyjnego. Przy masażu leczniczym stosuje się odpowiednio skomponowane techniki, które są dobierane indywidualnie w zależności od problemu, z którym zgłasza się pacjent.

Celem wykonywanego masażu jest najskuteczniejsza pomoc w łagodzeniu dolegliwości bólowych. Dodatkowo masaż wpływa na zapobieganie ponownego powstawania, a także w przypadkach silnych i głębokich napięć mięśni.

Rezultat ten jest osiągany poprzez odpowiednie oddziaływanie na skórę, tkankę podskórną, więzadła, stawy, układ nerwowy, hormonalny, krążenia. Nie należy także zapominać, że masaż wpływa pośrednio na funkcjonowanie narządów wewnętrznych.

Masaż leczniczy kręgosłupa

Dolegliwości bólowe pleców i kręgosłupa ( z wyjątkiem nagłych urazów) powstają powoli i charakteryzują się przewlekłością. Nasze ciało przez lata doświadcza różnych urazów i niewłaściwych nawyków. Za stan ten odpowiada wiele czynników tj. niewyleczone urazy, przeciążenia spowodowane dźwiganiem ciężarów czy też częste noszenie dzieci, stres, brak regularnej aktywności fizycznej, siedzący tryb życia, skrzywienie kręgosłupa, itp. W rezultacie dochodzi do licznych napięć i blokad, które odpowiadają za ból i dyskomfort pleców i kręgosłupa.

W sytuacji takiej doskonale sprawdza się masaż, który swoim działaniem obejmuje cały kręgosłup, mięśnie pleców, karku oraz szyi. Ta kompleksowa terapia powoduje obniżenie napięcia mięśniowego, dzięki czemu mięśnie ulegają rozluźnieniu i przestają boleć, przywrócenie właściwego napięcia oraz uwolnienie od wszelkich napięć i blokad. Ponadto masaż poprawia krążenie krwi, co korzystnie wpływa na lepszą pracę serca. Ponadto odżywia mięśnie ( i tkanki) poprzez dostarczanie im tlenu i substancji odżywczych. Istotny jest także fakt, iż odpowiednio dobrane techniki rozszerzają naczynia krwionośne, w wyniku czego dochodzi do rozgrzania tkanki mięśniowej. Nie należy także zapominać o tym, iż masaż doskonale relaksuje i odprężą.

Masaż doskonale przyspiesza rehabilitację oraz poprawia ruchomość w stawach kręgosłupa, dzięki czemu jest powszechnie stosowany po wszelkich wypadkach, kontuzjach oraz urazach.

Masaż dla kobiet w ciąży

W czasie ciąży w ciele kobiety zachodzi wiele zmian. Miednica, klatka piersiowa oraz narządy wewnętrzne zmieniają swoje ułożenia tak aby dostosować się do dziecka rozwijającego się w macicy. Zmiany te, choć naturalne mogą być źródłem bólu, dyskomfortu oraz wahań nastroju. Ponadto w wyniku wzrostu wagi, zmian postawy i ogólnego rozluźnienia tkanek dochodzi do przeciążenia stawów, więzadeł i powięzi, czego konsekwencjami są dolegliwości bólowe. Do najczęstszych możemy zaliczyć bóle kręgosłupa, kości krzyżowej oraz bioder. W okresie ciąży kobiety nie mogą przyjmować wielu leków przeciwbólowych. Nie oznacza to jednak, że są skazane na ból. Z pomocą przychodzi specjalistyczny masaż dla kobiet w ciąży. Jest to bezinwazyjny, bardzo delikatny i bezpieczny zabieg. Rozluźnia on nagromadzone napięcie występujące na poziomie tkankowym. Pomaga się odprężyć, zrelaksować oraz poprawia samopoczucie.

Drenaż (masaż) limfatyczny

Zabieg ten to połączenie masażu leczniczego i odprężającego. Polega on na specjalnym uciskaniu, które odbywa się poprzez powolne przesuwanie palców w kierunku serca. Masaż taki powinien być wykonywany jedynie przez doświadczonych specjalistów. Istotą zabiegu jest usprawnienie krążenia limfy i zapewnienie jej odpływu do sąsiednich naczyń limfatycznych. Zalegający w kończynach płyn limfatyczny odpowiada za powstawanie licznych wysięków oraz obrzęków pochodzenia limfatycznego.

Przyczyn takiego stanu może być wiele. Do najczęściej występujących zaliczyć można m.in. niewydolność limfatyczna wrodzona lub nabyta ( pourazowa). Ponadto wskazaniem są obrzęki po schorzeniach ( stopa cukrzycowa, zespół Sudecka), chroniczny obrzęk zapalny, który towarzyszy m.in. zmianom reumatycznym, chorobie zwyrodnienia stawów, wrzody żylne, zespoły poza zakrzepowe, obrzęki pourazowe oraz pooperacyjne ( np. mastektomia)..

Japoński Masaż Kobido Up- Niechirurgiczny lifting twarzy 

Przeczytaj więcej na temat zabiegu

MASAŻ KOBIDO